Medical Palace Kayseri Özel Hastane
telefon
Kategori: GÖĞÜS HASTALIKLARI

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Bölümü, bu alandaki hastalıkların teşhis ve tedavilerinde en güncel yaklaşımlara uygun olarak hizmet vermektedir. Solunum Fonksiyon Laboratuvarı, Alerji Testleri, Bronkoskopi gibi olanakların dışında bölümün seçkin ve deneyimli Solunum Fizyoterapisi kadrosuyla hastanede yatarak tedavi gören ve kronik hastalığı bulunan hastalara ayaktan solunum fizyoterapisi yöntemlerini uygulayarak çalışmalarını sürdürmektedir. Radyoloji Bölümü ile yakın işbirliği içerisinde akciğer hastalıkları ile ilgili her türlü görüntüleme (Bilgisayarlı Tomografi, Manyetik Rezonans, Ultrasonografik İnceleme) yapılabilmekte, Solunum Fonksiyon Laboratuvarı’nda yapılmakta olan solunum fonksiyon testleri, reversibilite testi, bronş provokasyon testi yapılmaktadır

Sigara kullanımı başta amfizem, kronik bronşit ve akciğer kanseri, koroner kalp hastalıkları, hipertansiyon, damar hastalıkları, mide - barsak hastalıkları, mesane kanseri ve gırtlak kanseri olmak üzere pek çok hastalığın oluşmasında en önemli risk faktörü olarak rol oynamaktadır.

Bölümümüze bağlı Sigara Bırakma Merkezi’nde Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri ve Beslenme ve Diyet Bölümü işbirliği ile sigara tiryakilerinin sigara bağımlılık dereceleri değerlendirilerek, en uygun yöntem belirlenip, kişiye özel sigara bırakma programları düzenlenmektedir. Sigara içen ancak bırakmaya ihtiyacı olan veya bırakmak isteyenlere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir.

Kronik obstruktif akciğer hastalığı, uyku apnesi sendromu, nöromusküler hastalıklar ve diğer nedenlere bağlı gelişen solunum yetersizliği bulunan hastalardan uygun olanlarına CPAP ve BIPAP denilen solunum desteği sağlayan aygıtlar ile yapılan tedavinin, sadece ilaç tedavisi ile yapılan tedaviye üstünlüğü kanıtlanmış ve bu hastalıkların güncel tedavisinde yerini almıştır. Bu yeni tedavi yöntemlerinin tamamı Medıcal Palace Hastanesi’nde  uygulanabilmektedir.

Göğüs Hastalıkları ara yoğun bakımımız  bulunmaktadır.Solunum ihtiyacı olan hastalara hizmet vermektedir.

Yönetim Kurulu Başkanımız

baskan
Op. Dr. Ayhan GÜLTEKİN
Yönetim Kurulu Başkanı

DOKTORLARIMIZ

HARİTADA HASTANEMİZ

FOTO GALERİ

  • ODALARIMIZ
  • Basından
  • Sağlık Bakanlığı
  • YENİ ODALARIMIZ

Etkinlik Takvimi