Medical Palace Kayseri Özel Hastane
telefon
Kategori: KARDİYOLOJİ

Kardiyoloji

Medical Palace Kardiyoloji Bölümü, önleyici kardiyoloji hizmetlerinden, gelişmiş tanısal yöntemlere; koroner bakımdan girişimsel işlemlere kadar geniş bir çerçevede hizmet vermektedir.

Kardiyoloji Hizmetlerimiz; 
- Girişimsel Kardiyoloji
- Noninvaziv Kardiyoloji

Kardiyoloji girişimsel olmayan tanı ve hasta izleme yöntemlerini içeren Non-invaziv Kardiyoloji Bölümü ve girişimsel yöntemleri içeren İnvaziv Kardiyoloji Bölümü olarak değerlendirilebilir.

Non-İnvaziv Kardiyoloji bölümü temelde kalp hastalığı tanısı ve takibine yönelik son teknoloji cihazlardan kuruludur.Bu alanda kullanılan  cihazlar; Ekokardiyografi, Efor testi hastaların kalp ritimlerini 24 saate kadar izleyebilen ritim holter, yine hastaların tansiyonlarını 24 saat boyunca izleyen tansiyon holterden oluşmaktadır. 

Koroner anjiyografi gerektiğinde femoral(kasık) veya radial(bilekten) yoldan kalp damarları görüntülenip,tıkanıklık saptandığında balon ve stent işlemi uygulanmaktadır.


*24 saat profesyonel sağlık ekibiyle kalp krizinde tıkanan damarın anında müdahale ile açılması:

Kalp krizi tedavisinde dünyanın geldiği son nokta olan ve kriz esnasında kalbi besleyen tıkalı damarın anında açılarak kalpteki hasarın en aza indirilmesi için Kardiyoloji Ünitesi’nde 24 saat hazır deneyimli sağlık personeli tutulmaktadır.

*El Bileğinden Anjiyo (Radial Anjio):

Kasıktan yapılan anjiyoda giriş yerinde damar balonlaşması, damarda kontrolsüz kanama nedeniyle kasık bölgesinde şişlik, son derece ağrılı ve hasta hareketini kısıtlayan problemlerle karşılaşma riskleri el bileğinden yapılan anjiografide çok daha düşüktür.

El bileğinden anjiyoda hastaların sadece 1-2 saat normal hareketle gözetim altında tutulması işlem yapılacak salona yürüyerek gelmeleri ve işlem sonrası yürüyerek dönmeleri hasta konforu açısından önemli avantajlardır.


Yapılan İşlemler:
Koroner anjiyografi, balon, stent uygulamaları
Ekokardiyografi
Efor Testi
Hastaların kalp ritimlerini 24 saate kadar izleyebilen Ritm Holteri 
Hastaların tansiyonlarını 24 saat boyunca izleyen Tansiyon Holteri

Yönetim Kurulu Başkanımız

baskan
Op. Dr. Ayhan GÜLTEKİN
Yönetim Kurulu Başkanı

DOKTORLARIMIZ

HARİTADA HASTANEMİZ

FOTO GALERİ

  • ODALARIMIZ
  • Basından
  • Sağlık Bakanlığı
  • YENİ ODALARIMIZ

Etkinlik Takvimi