Medical Palace Kayseri Özel Hastane
telefon
Kategori: NÖROLOJİ

Nöroloji biliminin uğraşıları arasında ilk sırada

-Baş ağrıları ve baş dönmeleri yer alır.
- Mortalitesi nedeniyle önem kazanan diğer büyük grubu beyin damar hastalıkları (damar tıkanıklıkları ve kanamalar ) oluşmaktadır.
- Parkinson hastalığı ve hareket bozuklukları geniş bir yelpazeyle nörolojide yerini almıştır.
- Sinir liflerinin myelin kılıfının çeşitli nedenlerle erimesiyle ortaya çıkan multıpl sklerosis (MS)
- Farklı nöbet tiplerinden oluşan epilepsi,
- Çağımızın korkulu rüyası haline gelen demanslar,
- Beyin tümörleri,- Enfeksiyonlar (akut veya kronik),
- Omuriliğin hastalıkları,
- Çevresel, metabolik veya genetik nedenle ortaya çıkan nöropatiler ,myastenia gravis ve distrofiler başta olmak üzere her türlü kas hastalıkları diğer nörolojik hastalıkları oluşturmaktadır.

Teknolojik yeniliklerle tıbbın her dalında tanı aşamasında büyük ilerlemeler kaydedilirken aynı gelişmeler farmakoloji ve diğer tedavi yöntemlerinde de gözlenmektedir. Araştırmalar devam ederken gerek tanı gerek tedavide önceden "altın standart" olarak bilinen uygulamalar yerlerini yenilerine bırakmaktadır.

Hastalıkların erken tanınması, varsa önleminin alınabilmesi hekim ve hastanelere ulaşabilme kolaylığının olduğu bu dönemde doğal olarak hastalıkların ilerlemiş haliyle uğraşmaktan daha kolay olacaktır. Sağlıklı yaşam her insanın hakkıdır.

Özel Medıcal Palace Hastanesi Nöroloji Ünitesinde; epilepsi, uyku bozuklukları, baş ağrısı, serebrovasküler hastalıklar gibi nörolojik hastalıkların teşhis ve tedavisi tomografi (BT), manyetik rezonans görüntüleme (MR), ve gelişmiş Digital EEG laboratuarından da faydalanılarak yapılmaktadır. Gerek ayaklı tedavilerde gerekse yatarak tedavi alanlarında resmi ve özel tüm hastalara başarıyla hizmet sunulmaktadır.      

Yönetim Kurulu Başkanımız

baskan
Op. Dr. Ayhan GÜLTEKİN
Yönetim Kurulu Başkanı

DOKTORLARIMIZ

HARİTADA HASTANEMİZ

FOTO GALERİ

  • ODALARIMIZ
  • Basından
  • Sağlık Bakanlığı
  • YENİ ODALARIMIZ

Etkinlik Takvimi