Medical Palace Kayseri Özel Hastane
telefon

Bu besinler cildinizi gençleştiriyor

SİZİN İÇİN

Bu besinler cildinizi gençleştiriyor

Bu besinler cildinizi gençleştiriyor

 Balık, 
 Karnabahar, 
 Brokoli, 
 Brüksel lahanası, 
 Lahana ve mor lahana, 
 Böğürtlen, 
 Ahududu, 
 Yaban mersini, 
 Zeytinyağı, 
 Kakao

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Göz Neden Seğirir

Genelde uykusuzluk ve magnezyum eksikliğinden dolayı gerçekleşen eylem birçok nedenden oluşuyor. Spor ve egzersizlerden sonra oluşan yorgunluk nedeniyle ya da kafein ve sigara tüketiminin fazla olması göz seğirmesine sebep olabiliyor.

Pek çoğumuz göz seğirmesinden şikayet etmişizdir. Daha önce böyle bir şey yaşamadıysanız ve 'Göz seğirmesi nedir?' diye soracak olursanız göz seğirmesi, göz kaslarının istem dışı kasılmalarıdır. Genellikle üst göz kapaklarından birinde seğirme hissedilebilir.Tıp dilinde göz seğirmesine 'miyokimi' denir ve sinir bozucu olmasına karşın neyse ki bu seğirmelerin çoğu kez endişe verici bir nedeni yoktur.

DEVAMI

Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi

Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisinde, yaşadığımız bölgeden öte dünya literatüründe vakalar yapılmaktadır.

DEVAMI

Grip İçin Tavsiyeler

Hapşururken ya da öksürürken elinizle ağzınızı kapatmayın. Mümkün olduğu kadar kağıt mendil kullanın ve kullandıktan sonra hemen atın.
* Ellerinizin temizliğine dikkat edin. Çoğu virüs dokunma ile geçer. Yıkayamadığınız durumlarda alkol içerikli temizleyiciler ve ellerinizi ovuşturmak işe yarayacaktır.
* Gripseniz yada giripli birinin yanındaysanız kesinlikle yüzünüze dokunmayın. Grip virüsü vücuda ağız,burun veya gözden girebilir.
* Sürekli aynı havayı tenefüs etmeyin. Hava almayı ihmal etmeyin.

DEVAMI

İnme Nedir

Halk arasında “felç” olarak bilinen inme, dünyada en fazla fonksiyon kaybına neden olan, yaşam kalitesini en fazla etkileyen ve ölüm nedeni olarak 2. sırada yer alan bir hastalık grubu. 
Tüm dünyada her 2 saniyede 1 kişi, bir yılda 17 milyon kişi inme geçiriyor ve 6 milyon kişi de aynı nedenle yaşamını yitiriyor.
Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ülkemizde de son yıllarda inme nedeniyle hayatını kaybeden hasta sayısı artarak 2016 yılında 40 binlere ulaştı. 
Erken dönemde müdahale edildiğinde beynin beslenmesinde sorun oluşturan pıhtı tedaviyle ortadan kaldırılabiliyor ve kalıcı hasar engellenebiliyor. 
Ancak tedavi belirtilerin ortaya çıkışından itibaren ne kadar erken yapılırsa, o kadar etkili oluyor. 
Bu nedenle yüzde çarpılma, kol ve bacakta güçsüzlük, konuşmada bozulma, çift görme veya ani bilinç bozukluğunda bu yakınmaların düzelmesi beklenmeden en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurmak hayati önem taşıyor.

DEVAMI

Yönetim Kurulu Başkanımız

baskan
Op. Dr. Ayhan GÜLTEKİN
Yönetim Kurulu Başkanı

DOKTORLARIMIZ

HARİTADA HASTANEMİZ

FOTO GALERİ

  • ODALARIMIZ
  • Basından
  • Sağlık Bakanlığı
  • YENİ ODALARIMIZ

Etkinlik Takvimi