Medical Palace Kayseri Özel Hastane
telefon

ROMATİZMAL AĞRILARDAN YÜKSEK YOĞUNLUKLU LAZER TEDAVİSİ İLE KURTULUN

HABERLER

ROMATİZMAL AĞRILARDAN YÜKSEK YOĞUNLUKLU LAZER TEDAVİSİ İLE KURTULUN

Hayatı çekilmez hale getiren bel, boyun başta olmak üzere kas iskelet sistemi kaynaklı her türlü kronik ağrı, Hilterapi (Yüksek Yoğunluklu Lazer Tedavisi) yöntemiyle son buluyor.

Romatizmal ağrılardan LAZER (hilterapi) ile kurtulun.

HIRO 3.0 Yüksek yoğunluklu LAZER (HIL) tedavisi, lazer tedavisi teknolojileri içerisinde en ileri teknolojiye sahip lazer sistemidir. Diğer klasik LAZER tedavilerden farklı olarak 6-8 cm kadar derine inebilmektedir.  

Tedavi sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez, sadece hafif bir ısı hissedebilir. Dolayısı ile LAZER tedavisi oldukça konforludur. LAZER tedavisi etkisini ilk seanstan itibaren gösterebilmektedir. Toplam seans sayısı hastalığa bağlı olarak değişebilmekle birlikte ortalama 8-10 seansta etkisini göstermektedir.
Yüksek yoğunluklu LAZER (HIL) terapi, Amerika’da ağrı tedavisinde FDA (Amerikan Gıda ve ilaç Dairesi)’den onay almış bir tedavi şeklidir. Yapılan çok sayıda bilimsel çalışmanın sonucunda, yüksek yoğunluklu LAZER (HIL) terapinin ağrılı durumlardaki etkinliğinin %90’lara vardığı gösterilmiştir.  
Hayatı çekilmez hale getiren bel, boyun başta olmak üzere kas iskelet sistemi kaynaklı her türlü kronik ağrı, Hilterapi (Yüksek Yoğunluklu Lazer Tedavisi) yöntemiyle son buluyor. Avrupa’da yüzde 93 başarı sağladığı tespit edilen yöntem, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon polikliniğimizde uygulanmaya başlandı.

İLTİHAP GİDERİCİ
Hastaların ağrılarının geçici olarak değil, kalıcı ve kesin bir şekilde tedavi edilmesini sağlayan Hilterapi, kısa sürede iltihap giderici ve ağrı kesici etki yaratmaktadır. Hiçbir fizik tedavi uygulamasıyla ya da operasyonla ağrılarına çözüm bulunamayan birçok hasta daha ilk seansın sonunda uzun yıllardır katlanmaya çalıştığı ağrıların büyük çoğunluğundan kurtulabilmektedir.

AĞRI TEDAVİSİ
Ağrı tedavisinde kullanılan Hilterapi yöntemi, “Diğer yöntemlere göre üstünlükleri; Derinin 6 – 8 cm altına kadar olan derin kaynaklı ağrıların tedavisinde kullanılmasının nedenlerinden biri de, diğer yöntemler ile tedavi edilemeyen dokular yeniden canlandırılarak tedavi edilebilir. İlk seanstan itibaren ağrının hafifletilerek, vücut fonksiyonları kısa sürede eski haline getirilebilir. Hiçbir yan etkisi yoktur, ağrısızdır ve etkisi uzun sürelidir.

HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILIR?
Kas ağrılarında, yumuşak doku romatizmasında, omuz ağrılarında, bel ve boyun fıtıklarına bağlı ağrılarda, el, bilek, kalça ve diz ağrılarında, topuk dikeni gibi tüm ağrılarda kullanılabilir.

HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAZ?
Gebelik durumunda veya kanser hastalarında kullanılmaz. Ayrıca ciltte yara olduğunda ve dövmeli ciltlerde kullanımı tavsiye edilmemektedir.

NASIL UYGULANIR?
Dairesel hareketler şeklinde ağrının çevresine lazer ışını tutularak, cilt üzerinden 5 santimetre kadar yukarıda olacak şekilde bir uygulama yapılır. Hasta 5-10 dakikalık tedavi süresince burada kalacak. Haftada 2 veya 3 kez hastamız gelecek ve toplam 6 ile 10 seanslık tedavi süresi ile hastamızın ağrıları gidecektir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı
Kuyruk sokumu bölgesi ağrıları genellikle geçirilmiş travma (düşme, trafik kazası) sonrasında gelişerek hastanın günlük yaşam kalitesini düşürür. Ağrılı bölge hassas olduğundan özellikle oturmada ağrı oluşur.
Tedavisinde geç kalındığında kuyruk sokumu kemiğinin (coccyx) altında oluşan ödem sinirlere bası yapıp daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Ayrıca kemiğin (coccyx) açı yapması sonucu belde ağrı ve hareket kısıtlılığı ortaya çıkabilir.
Kuyruk sokumu ağrılarında ödemin giderilmesi ve ağrılı bölgenin tedavi edilmesi için yüksek yoğunluklu lazer terapisi (HIL terapi) günümüzün en gelişmiş teknolojisidir. Ülkemizde çok yaygın bulunmamasına rağmen bu teknoloji Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon polikliniğimizde rutin olarak uygulanmakta ve yüksek memnuniyet sağlanmaktadır. Yüksek yoğunluklu lazer ağrının giderilmesini sağlayarak hastanın günlük yaşam kalitesini arttırır.Hiç bir yan etkisi olmayan tedavide aynı seans içinde rahatlama fark edilir.Tedavide lazer ödemin de hızla giderilmesine yardımcı olur.Böylece kısa sürede etkili tedavi sağlanmış olur.
Kuyruk sokumu ağrısında en etkili tedavilerden biri olan manuel terapi ile kemik altında ödemli ve hassas olan bölge dışarıdan gevşetilir ve bölge mobilize (hareketlendirme) edilir. Böylece kuyruk sokumu bölgesi rahatladığı gibi bu problemden kaynaklanan bel ağrıları ve hareket kısıtlılıkları da tedavi edilmiş olur. Manuel terapide herhangi bir cihaz, ilaç ya da enjeksiyon kullanılmadı için hiçbir yan etki göstermez. HIL terapi gibi manuel terapide de aynı seans içinde rahatlama görülür ve hasta kısa sürede etkili şekilde tedavi edilir. 

Doç. Dr. Ercan MADENCİ 
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
444 47 38 - 1010


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Uzm. Dr. Nebahat KARAKUŞ

Uzm. Dr. Nebahat KARAKUŞ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

DEVAMI

PROF. DR. İSMAİL KÜLAHLI

Kulak Burun Boğaz 
Prof Dr. İsmail KÜLAHLI 
Hasta Kabulüne Başlamıştır.

DEVAMI

DOÇ. DR. HAKAN BÜYÜKOĞLAN

Göğüs Hastalıkları 
Doç. Dr. Hakan BÜYÜKOĞLAN
Hasta Kabulüne Başlamıştır.

DEVAMI

Doç. Dr. Cüneyt GÖÇMEZ

Beyin-Sinir Cerrahisi 
Doç. Dr. Cüneyt Göçmez 
Hasta Kabulüne Başlamıştır.

DEVAMI

Yönetim Kurulu Başkanımız

baskan
Op. Dr. Ayhan GÜLTEKİN
Yönetim Kurulu Başkanı

DOKTORLARIMIZ

HARİTADA HASTANEMİZ

FOTO GALERİ

  • ODALARIMIZ
  • Basından
  • Sağlık Bakanlığı
  • YENİ ODALARIMIZ

Etkinlik Takvimi