Gö─čüs Hastal─▒klar─▒ Bölümü, bu alandaki hastal─▒klar─▒n te┼čhis ve tedavilerinde en güncel yakla┼č─▒mlara uygun olarak hizmet vermektedir. Solunum Fonksiyon Laboratuvar─▒, Alerji Testleri, Bronkoskopi gibi olanaklar─▒n d─▒┼č─▒nda bölümün seçkin ve deneyimli Solunum Fizyoterapisi kadrosuyla hastanede yatarak tedavi gören ve kronik hastal─▒─č─▒ bulunan hastalara ayaktan solunum fizyoterapisi yöntemlerini uygulayarak çal─▒┼čmalar─▒n─▒ sürdürmektedir. Radyoloji Bölümü ile yak─▒n i┼čbirli─či içerisinde akci─čer hastal─▒klar─▒ ile ilgili her türlü görüntüleme (Bilgisayarl─▒ Tomografi, Manyetik Rezonans, Ultrasonografik ─░nceleme) yap─▒labilmekte, Solunum Fonksiyon Laboratuvar─▒’nda yap─▒lmakta olan solunum fonksiyon testleri, reversibilite testi, bron┼č provokasyon testi yap─▒lmaktad─▒r

Sigara kullan─▒m─▒ ba┼čta amfizem, kronik bron┼čit ve akci─čer kanseri, koroner kalp hastal─▒klar─▒, hipertansiyon, damar hastal─▒klar─▒, mide - barsak hastal─▒klar─▒, mesane kanseri ve g─▒rtlak kanseri olmak üzere pek çok hastal─▒─č─▒n olu┼čmas─▒nda en önemli risk faktörü olarak rol oynamaktad─▒r.

Bölümümüze ba─čl─▒ Sigara B─▒rakma Merkezi’nde Gö─čüs Hastal─▒klar─▒, Psikiyatri ve Beslenme ve Diyet Bölümü i┼čbirli─či ile sigara tiryakilerinin sigara ba─č─▒ml─▒l─▒k dereceleri de─čerlendirilerek, en uygun yöntem belirlenip, ki┼čiye özel sigara b─▒rakma programlar─▒ düzenlenmektedir. Sigara içen ancak b─▒rakmaya ihtiyac─▒ olan veya b─▒rakmak isteyenlere yönelik bilgilendirme toplant─▒lar─▒ düzenlenmektedir.

Kronik obstruktif akci─čer hastal─▒─č─▒, uyku apnesi sendromu, nöromusküler hastal─▒klar ve di─čer nedenlere ba─čl─▒ geli┼čen solunum yetersizli─či bulunan hastalardan uygun olanlar─▒na CPAP ve BIPAP denilen solunum deste─či sa─člayan ayg─▒tlar ile yap─▒lan tedavinin, sadece ilaç tedavisi ile yap─▒lan tedaviye üstünlü─čü kan─▒tlanm─▒┼č ve bu hastal─▒klar─▒n güncel tedavisinde yerini alm─▒┼čt─▒r. Bu yeni tedavi yöntemlerinin tamam─▒ Med─▒cal Palace Hastanesi’nde  uygulanabilmektedir.

Gö─čüs Hastal─▒klar─▒ ara yo─čun bak─▒m─▒m─▒z  bulunmaktad─▒r.Solunum ihtiyac─▒ olan hastalara hizmet vermektedir.

TIBBI KADRO