Prof. Dr. MEHMET ├ľZAYDIN

Prof. Dr. MEHMET ├ľZAYDIN

KARD─░YOLOJ─░

Do─čum Tarihi: 16 May─▒s 1969

Do─čum Yeri: ─░spir, Erzurum

Yabanc─▒ Dil: ─░ngilizce

Medeni Durumu: Evli, 2 çocuk babas─▒

E─čitim:

1975-1981 ─░lkokul                          Aksu Köyü ─░lkokulu, ─░spir, Erzurum

1981-1984 Ortaokul                       Isparta Merkez Ortaokulu

1984-1987 Lise                              Isparta Lisesi

1987-1993 T─▒p Fakültesi                 ─░stanbul Üniversitesi, ─░stanbul T─▒p Fakültesi

1993-1999 Kardiyoloji ihtisas─▒         ─░stanbul Üniversitesi, ─░stanbul T─▒p Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dal─▒

2015 - Halen Halk Sa─čl─▒─č─▒ Yüksek       Harvard Üniversitesi, ABD (yaz okulu) Lisans’─▒ (MPH)

─░stanbul Üniversitesi, ─░stanbul T─▒p Fakültesi’nden 1993 y─▒l─▒nda mezun oldum ve ayn─▒ y─▒l, ayn─▒ fakültede girdi─čim kardiyoloji uzmanl─▒k e─čitimini 1999 y─▒l─▒nda tamamlad─▒m. 2000 y─▒l─▒nda uzman olarak Süleyman Demirel Üniversitesi’ne ba┼člad─▒m. 2001 y─▒l─▒nda kardiyak elektrofizyolojik i┼člemler konusunda deneyim kazanmak amac─▒yla 8 ay ─░stanbul Üniversitesi, ─░stanbul T─▒p Fakültesi’ne ve Siyami Ersek Gö─čüs Kalp Damar Cerrahisi Klini─či’ne görevli olarak gittim. Ayn─▒ y─▒l bu konuda hem deneyimimi artt─▒rmak hem de ara┼čt─▒rma yapmak üzere klinik ara┼čt─▒rmac─▒ olarak ABD Michigan Üniversitesi’ne giderek toplam yakla┼č─▒k 1 y─▒l söz konusu merkezde çal─▒┼čt─▒m. 2004 y─▒l─▒nda doçent ve 2010 y─▒l─▒nda profesör unvan─▒m─▒ ald─▒m. 2013-2014 y─▒llar─▒ aras─▒nda TÜB─░TAK Doktora Sonras─▒ Ara┼čt─▒rma bursu ile klinik ara┼čt─▒rmac─▒ olarak Harvard Üniversitesi, ‘Massachusetts General Hospital’de çal─▒┼čt─▒m. Önemli klinik ara┼čt─▒rmalar yapabilmek için ciddi bir e─čitim almak gerekti─čine inand─▒─č─▒m ve Halk Sa─čl─▒─č─▒ Master’─▒n─▒n (Master of Public Health, MPH) bu amaç için en uygun program oldu─čunu dü┼čündü─čüm için ba┼čvurdu─čum Harvard Üniversitesi MPH program─▒na kabul edildim. Halen söz konusu okulda MPH yüksek lisans ö─črencisi olarak (yaz okulu) e─čitimime devam etmekteyim.

Türk Kardiyoloji Derne─či Genç Ara┼čt─▒rmac─▒ Ödülü, Bay─▒nd─▒r Hastanesi T─▒p Te┼čvik Ödülü, TÜB─░TAK Te┼čvik Ödülü, ─░stanbul Tabip Odas─▒ Bilim Ödülü, Anadolu Kardiyoloji Dergisi-Eti En ─░yi Ara┼čt─▒rmac─▒ Ödülü, Süleyman Demirel Üniversitesi Bilim ve Sanat Ödülü (2006-2011 aras─▒ her y─▒l), Harvard Universitesi, Emanuel ve Lilly Shinagel Kompozisyon Ödülü, Servier- Türk Kardiyoloji Derne─či En ─░yi Ara┼čt─▒rmac─▒ Ödülü ve Güven Hastanesi En ─░yi Ara┼čt─▒rmac─▒ Ödülü gibi ödüllere lay─▒k görüldüm.    

Uluslararas─▒ çok merkezli çal─▒┼čmalardan ana ara┼čt─▒rmac─▒s─▒ oldu─čum 2 klinik ara┼čt─▒rmada ve yard─▒mc─▒ ara┼čt─▒r─▒c─▒s─▒ oldu─čum 2 klinik ara┼čt─▒rmada ülkemizde en çok hasta randomize eden proje ekibi çal─▒┼čt─▒─č─▒m hastanedeki ekip olmu┼čtur.

Ço─ču Science Citation Index taraf─▒ndan taranan uluslararas─▒ hakemli dergilerde yay─▒nlanm─▒┼č 186 makalem, ulusal hakemli dergilerde yay─▒nlanm─▒┼č 61 makalem, uluslararas─▒ kat─▒l─▒ml─▒ 83 kongre bildirim ve ulusal 73 kongre bildirim mevcuttur. Yay─▒nlar─▒m 5000 den fazla makelede site edilmi┼čtir. Yay─▒nlar─▒m─▒n H-indeksi 21’dir.

2000 y─▒l─▒ndan beri giri┼čimsel kardiyak elektrofizyolojik ve giri┼čimsel kardiyolojik i┼člemleri aktif olarak yapmaktay─▒m. Konvansiyonel elektrofizyolojik i┼člemler, 3 boyutlu haritalama sistemleri ile yap─▒lan ventriküler ta┼čikardi ablasyonu ve 3 odac─▒kl─▒ pace-maker implantasyonu gibi karma┼č─▒k i┼člemler dâhil tüm elektrofizyolojik i┼člemleri ve koroner ve periferik anjiyografi, kalp kateterizasyonu ve primer-elektif perkütan koroner giri┼čimleri hem femoral hem radyal yoldan günlük pratikte rutin olarak gerçekle┼čtirmekteyim. Ayr─▒ca non-invaziv kardiyoloji (transözafajeal, intraoperatif, dobutamin ve 3 boyutlu ekokardiyografi; ritim ve tansiyon holteri ve egzersiz testi) ve klinik kardiyoloji ile ilgileniyorum.

Günlük klinik pratikte temel ─░lgi alanlar─▒m 

       Giri┼čimsel kardiyoloji

(Kas─▒ktan ve koldan anjiyografi, balon, stent i┼člemleri, kalp krizi s─▒ras─▒nda acil olarak damar─▒n aç─▒l─▒p stent tak─▒lmas─▒…)   

       Giri┼čimsel kardiyak elektrofizyoloji

(Çarp─▒nt─▒ ve bay─▒lmaya yol açan kalp ritim bozukluklar─▒n─▒n ilaç d─▒┼č─▒ yöntemlerle tespiti ve tedavi edilmesi, kalp pili tak─▒lmas─▒, kalbi duran hastalarda ┼čok verip kalbin ritmini normale döndüren ┼čok cihaz─▒-ICD- tak─▒lmas─▒, kalp yetersizli─či olan hastalarda kalp kas─▒n─▒  güçlendiren özel kalp pili-KRT- tak─▒lmas─▒…)

       Non-invaziv kardiyoloji

(Kalp ultrasonu-ekokardiyografi, efor testi, tansiyon ve ritim holteri, bay─▒lan hastalar─▒ de─čerlendirmek için yap─▒lan e─čik masa testi…)

       Klinik kardiyoloji

(Kalp damar hastal─▒klar─▒, kalp kapak hastal─▒klar─▒, hipertansiyon, kalp durmas─▒, bay─▒lma, kalp yeterzili─či, kolesterol yüksekli─či…)

Üyesi Oldu─čum Kurulu┼člar

Türk Kardiyoloji Derne─či

Avrupa Kardiyoloji Derne─či

Avrupa Kardiyoloji Derne─či-Avrupa Perkütan Koroner Giri┼čim Derne─či

Türk Kardiyoloji Derne─či-Aritmi Çal─▒┼čma Grubu

Türk Kardiyoloji Derne─či-─░nvazif Çal─▒┼čma Grubu

Türk Kardiyoloji Derne─či-Kardiyak Görüntüleme Çal─▒┼čma Grubu

Türk Kardiyoloji Derne─či-Hipertansiyon Çal─▒┼čma Grubu

Görevler:

Ünvan─▒

Merkez

Y─▒l

Prof. Dr.

Prof. Dr.

Ara┼čt─▒rmac─▒

Doç. Dr.

Ara┼čt─▒rmac─▒

Yrd.Doç. Dr.

 

Kayseri Medical Palace Hastanesi

Süleyman Demirel Üniversitesi, T─▒p Fakültesi

Harvard Üniversitesi, Massachusetts General Hospital, ABD

Süleyman Demirel Üniversitesi, T─▒p Fakültesi

Michigan Üniversitesi, ABD

Süleyman Demirel Üniversitesi, T─▒p Fakültesi

2018-halen

2010-2018

2013-2014

2004-2010

2001-2002

2000-2004

Uzman Dr.

─░stanbul Siyami Ersek Gö─čüs Kalp Damar Cerrahisi Merkezi

─░stanbul Üniversitesi, ─░stanbul T─▒p Fakültesi

Süleyman Demirel Üniversitesi, T─▒p Fakültesi

Isparta Devlet Hastanesi

─░stanbul Siyami Ersek Gö─čüs Kalp Damar Cerrahisi Merkezi

 

2000-2001

2000-2000

2000-2000

1999-2000

1999-1999

 

Ara┼čt─▒rma görevlisi (asistanl─▒k)  

─░stanbul Üniversitesi, ─░stanbul T─▒p Fakültesi

1993-1999

 

 

Ara┼čt─▒rma deneyimi

1. Harvard Üniversitesi, Massachusetts General Hospital, Kardiyak Elektrofizyoloji Bilim Dal─▒, ABD, Ara┼čt─▒rmac─▒ olarak çal─▒┼čt─▒m, A─čustos 2013-A─čustos 2014 (1 y─▒l) 

2. Michigan Üniversitesi, Kardiyak Elektrofizyoloji Bilim Dal─▒, ABD, Ara┼čt─▒rmac─▒ olarak çal─▒┼čt─▒m, toplam yakla┼č─▒k 1 y─▒l (May─▒s 2001-┼×ubat 2002 aras─▒ 8 ay; May─▒s 2002-Haziran 2002 aras─▒ 1 ay; May─▒s 2003-Haziran 2003 aras─▒ 1 ay; May─▒s 2005-Haziran 2005 aras─▒ 1 ay ve May─▒s 2007-Haziran 2007 aras─▒ 1 ay). 

Uluslaras─▒ projelerde yapt─▒─č─▒m görevler:

1. AVERROES-LTOLE (Projedeki rolüm: Ulusal koordinatör; ülkemizde en çok hasta randomize eden proje ekibi çal─▒┼čt─▒─č─▒m hastanedeki ekip olmu┼čtur; proje tamamland─▒)

2. AVERROES (Projedeki rolüm: ana ara┼čt─▒r─▒c─▒; ülkemizde en çok hasta randomize eden proje ekibi çal─▒┼čt─▒─č─▒m hastanedeki ekip olmu┼čtur; proje tamamland─▒)

3. APPRAISE-2 (Projedeki rolüm: ana ara┼čt─▒r─▒c─▒; ülkemizde en çok hasta randomize eden proje ekibi çal─▒┼čt─▒─č─▒m hastanedeki ekip olmu┼čtur; proje tamamland─▒)

4. ENGAGE-AF Çal─▒┼čmas─▒ (Projedeki rolüm: yard─▒mc─▒ ara┼čt─▒r─▒c─▒; ülkemizde en çok hasta randomize eden proje ekibi çal─▒┼čt─▒─č─▒m hastanedeki ekip olmu┼čtur; proje tamamland─▒)

5. Trilogy-ACS Çal─▒┼čmas─▒ (Projedeki rolüm: yard─▒mc─▒ ara┼čt─▒r─▒c─▒; ülkemizde en çok hasta randomize eden proje ekibi çal─▒┼čt─▒─č─▒m hastanedeki ekip olmu┼čtur; proje tamamland─▒)

6. CLARITY cal─▒┼čmas─▒ (Projedeki rolüm: yard─▒mc─▒ ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒)

7. Stent for life (Projedeki rolüm: kat─▒l─▒mc─▒; proje tamamland─▒)

Çal─▒┼čt─▒─č─▒m hastanede gerçekle┼čtirilen projelerde yapt─▒─č─▒m görevler:

1. N-asetil sistein’in supraventriküler ta┼čikardi ablasyonundan sonra indüklenen atriyal fibrilasyonun neden oldu─ču atriyal efektif refrakter periyod k─▒salmas─▒ ve klinik takipte orijinal aritmi nüksü ve atriyal fibrilasyon geli┼čme s─▒kl─▒─č─▒ üzerine etkisi. (Proje bütçesi: 75.000 TL; destekleyen kurulu┼č: Süleyman Demirel Üniversitesi; projedeki rolüm: ana ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒; yay─▒mland─▒)

2. ─░zole Koroner Arter Ektazisi Saptanan Hastalarda ADMA Düzeyleri. Süleyman Demirel Üniversitesi (Destekleyen kurulu┼č: Süleyman Demirel Üniversitesi; projedeki rolüm: ana ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒ ve yay─▒mland─▒)

3. Risk of Stroke and Silent Cerebrovascular Thromboembolism after Cardioversion of Atrial Fibrillation (AFTER-CV) (Proje bütçesi: 20.000 TL; destekleyen kurulu┼č: Türk Kardiyoloji Derne─či; projedeki rolüm: ana ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒)

4. Effects of N-acetyl Cysteine During Percutaneous Coronary Intervention (EASE-PCI) (Proje bütçesi: 10.000 TL; destekleyen kurulu┼č: Süleyman Demirel Üniversitesi; projedeki rolüm: ana ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒)

5. Effects of N-acetyl Cysteine During Primary Percutaneous Coronary Intervention (EASE-PRM-PCI) (Proje bütçesi: 10.000 TL; destekleyen kurulu┼č: Süleyman Demirel Üniversitesi; projedeki rolüm: ana ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒)

6. Koroner arter bypass cerrahisi uygulanan diyabetik hastalarda sevofluran─▒n miyokardiyal hasar üzerine etkileri. (Destekleyen kurulu┼č: Süleyman Demirel Üniversitesi; projedeki rolüm: yard─▒mc─▒ ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒, yay─▒mland─▒)

7. Koroner Arter Bypass Cerrahisi Yap─▒lan Hastalarda Plazma ve Perikardiyal S─▒v─▒da Sitokinlerin Düzeyi ile Sol ventrikül Fonksiyonu Belirteçleri ve Miyokard ─░nfarktüsü Lokalizasyonu Aras─▒ndaki ─░li┼čki. Süleyman Demirel Üniversitesi (Destekleyen kurulu┼č: Süleyman Demirel Üniversitesi; projedeki rolüm: yard─▒mc─▒ ara┼čt─▒r─▒c─▒; proje tamamland─▒)

Halen yürütülen ve ClinicalTrials.gov’a kay─▒tl─▒ projeler

 1. Risk of Stroke and Silent Cerebrovascular Thromboembolism After Cardioversion of Atrial Fibrillation (AFTER-CV)

ClinicalTrials.gov Identifier: NCT01924065

 1. Effects of N-acetyl Cysteine During Percutaneous Coronary Intervention (EASE-PCI) ClinicalTrials.gov Identifier: NCT01878669
 2. Effects of N-acetyl Cysteine During Primary Percutaneous Coronary Intervention (EASE-PRM-PCI) ClinicalTrials.gov Identifier: NCT01878344

Ulusal çok merkezli projelerde yapt─▒─č─▒m görevler:

1. Turkish Acute Coronary Syndrome study (Projedeki rolüm: kat─▒l─▒mc─▒; proje tamamland─▒) 

2. Beta-GenTurk (Projedeki rolüm: kat─▒l─▒mc─▒; proje tamamland─▒)

Ödüller

1. Ankara Güven Hastanesi En iyi Ara┼čt─▒rma Ödülü 2014

2. Servier- Türk Kardiyoloji Derne─či En iyi Ara┼čt─▒rma Ödülü 2014 (2.’Lik)

3. Harvard University Extension School, Emanuel and Lily Shinagel Essay Competition Award-2014

4. Anadolu Kardiyoloji Dergisi - ET─░ ┼×irketler Toplulu─ču- Özgün Kardiyoloji Ara┼čt─▒rma Ödülü-2013 (1.’lik)

5. TÜB─░TAK Yurtd─▒┼č─▒ Doktora Sonras─▒ Ara┼čt─▒rma Bursu 2013-2014 

6. Türk Kardiyoloji Derne─či, 2013-2015 Proje Destek Ödülü

7. Süleyman Demirel Üniversitesi 2011 y─▒l─▒ Sitasyon Ödülü (2.’lik)

8. Süleyman Demirel Üniversitesi 2010 y─▒l─▒ Bilim, Sanat Ödülü (2.’lik)

9. ─░stanbul Tabip Odas─▒-14 Mart 2011 Bilim Ödülü

10. Süleyman Demirel Üniversitesi 2009 y─▒l─▒ Bilim, Sanat Ödülü (3.’lük) 

11. TÜB─░TAK 2009 y─▒l─▒ Sa─čl─▒k Bilimleri Te┼čvik Ödülü

12. Süleyman Demirel Üniversitesi 2008 y─▒l─▒ Bilim, Sanat Ödülü (1.’lik)

13. Popüler Bilim 2008 y─▒l─▒ Te┼čvik Ödülü

14. Bay─▒nd─▒r Hastanesi T─▒p Ödülleri 2008 y─▒l─▒ Te┼čvik Ödülü

15. Süleyman Demirel Üniversitesi 2007 y─▒l─▒ Bilim, Sanat Ödülü (1.’lik)

16. Türk Kardiyoloji Derne─či 2007 y─▒l─▒ Genç Ara┼čt─▒rmac─▒ Ödülü (2.’lik)

17. Süleyman Demirel Üniversitesi 2006 y─▒l─▒ Bilim, Sanat Ödülü (3.’lük)

Yak─▒n zamanda girdi─čim önemli s─▒navlar

    Yabanc─▒ Dil S─▒nav─▒ (YDS): Tarih: Nisan 2017; Puan: 82.5 

    Test of English as a Foreign Language (TOEFL) Tarih: Mart 2016; Puan: 78

    Graduate Record Examination (GRE) Tarih: Mart 2016; Sözel puan: 137; Say─▒sal puan: 147; Analitik puan: 2.5

    United States Medical Licensing Examination (USMLE) Temel Bilimler s─▒nav─▒: Tarih: Haziran 2018; puan: 206 (ba┼čar─▒l─▒)

    United States Medical Licensing Examination (USMLE) Klinik Bilimler s─▒nav─▒: Tarih: Kas─▒m 2015; puan: 209 (ba┼čar─▒l─▒)

Yay─▒nlar─▒m─▒n ald─▒─č─▒ ‘sitasyon’ say─▒s─▒: 5210 (Goole akademik), 2647 (SCI)  H indeksi: 21

Sertifikalar

1. Bo─čaziçi Üniversitesi Online ─░ngilizce Program─▒ Tamamlama Ba┼čar─▒ Ödülü, 2017 (bitirme notu: 99) 

2. Cryoballoon Training Program Certificate-Frankfurt-Almanya, 2016

3. CITI Biomedical Research Course Certificate- Harvard University, Massachusetts General Hospital, ABD, 2014

4. CITI Good Clinical Practice Course Certificate- Harvard University, Massachusetts General Hospital, ABD, 2013

5. AVERROES çal─▒┼čmas─▒- En çok hasta randomize eden merkez takdir belgesi, 2013

6. Elit Hakem Sertifikas─▒, Anadolu Kardiyoloji Dergisi- 2009

7. Probleme Dayal─▒ Ö─čretim Belgesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, 2008

8. “The European Clinical Trial Directive Completion” Sertifikas─▒, 2008

9. Avrupa Kardiyologu Sertifikas─▒, Avrupa Kardiyoloji Derne─či, 2007

10. Türk Kardiyoloji Derne─či Yeterlilik Belgesi-2007

11. “Outstanding Research Efforts” Sertifikas─▒, Michigan Universitesi, ABD, 2002

Kat─▒ld─▒─č─▒m Önemli Kurslar

 1. Harvard Halk Sa─čl─▒─č─▒ Okulu –2016 Yaz Kursu, Boston ABD
 1. Environmental and Occupational Epidemiology
 2. Society and Health
 1. Harvard Halk Sa─čl─▒─č─▒ Okulu –2015 Yaz Kursu, Boston ABD
 1. Fundamentals of Epidemiology
 2. Ethical Basis of the Practice of Public Health
 1. Harvard T─▒p Okulu-Harvard Catalyst-2013 Program, Boston ABD

1. Clinical Trials Course

 1. Harvard T─▒p Okulu-Massachusetts General Hospital-Clinical Research Program-2013-2014, Boston ABD
 1. Design and Conduct of Clinical Trials
 2. Applied Biostatistics for Clinical Trials
 3. Introduction to Survey Design
 4. Problem-Based Biostatistics for the Clinical Investigator
 5. Basic Biostatistics for Clinical Research
 6. How to Give a Presentation
 1. Harvard T─▒p Okulu-Brigham and Women's Hospital-Center for Clinical Investigation-2013-2014 Program, Boston, ABD
 1. Topics in Biostatistics: Categorical Data Analysis and Logistic Regression
 2. Introduction to Epidemiology
 3. Introductory Biostatistics for Medical Researchers
 4. Intermediate Biostatistics for Medical Researchers
 5. Advanced Biostatistics for Medical Researchers
 1. Heart Rhythm Society

1. Board Review Course-Chicago, ABD-2005

Yönetilen Doktora Tezleri/Sanatta Yeterlik Çal─▒┼čmalar─▒:

1. Oskay T, Bel çevresi ve vücut kitle indeksi ile ST elevasyonlu miyokard infraktüsü ile ba┼čvuran hastalarda atriyal fibrilasyon geli┼čme s─▒kl─▒─č─▒ aras─▒ndaki ili┼čki (tamamland─▒).

2. Ba┼č, HA. Oksidatif stresin miyokard infraktüsü ile ba┼čvuran hastalarda atriyal fibrilasyon geli┼čme s─▒kl─▒─č─▒ üzerine etkisi (2010-2013, yay─▒mland─▒).

3. Arslan, A. Renin anjiyotensin aldosteron sistem blokerlerinin akut ST segment elevasyonlu miyokard infraktüsü ile ba┼čvuran hastalarda atriyal fibrilasyon geli┼čme s─▒kl─▒─č─▒ üzerine etkisi, (2009-2013, yay─▒mland─▒).

4. Küçüktepe, Z. “Koroner Arter Ektazili Hastalarda Asimetrik Dimetil Arginin (ADMA) düzeyleri” Süleyman Demirel Üniversitesi, (2005-2009, yay─▒mland─▒). 

5. Demir, M. “─░zole Koroner Arter Ektazisi ─░le Plazma Homosistein Düzeyi Aras─▒ndaki ─░li┼čki Ve Betabloker/Kalsiyum Kanal Bloker Tedavinin Homosistein Düzeyine Etkisi”. Süleyman Demirel Üniversitesi, (2003-2005, yay─▒mland─▒).

6. Kahraman, H. “─░zole Koroner Arter Ektazisi Saptanan Olgularda Di─čer Major Arterlerin ─░ncelenmesi”, Süleyman Demirel Üniversitesi, (2001-2002, yay─▒mland─▒).

Yöneticilik görevleri

 1. 2012-2014 Türk Kardiyoloji Derne─či, Aritmi Çal─▒┼čma Grubu Yönetim Kurul Üyeli─či 
 2. 2011-2013 Süleyman Demirel Üniversitesi T─▒p Fakültesi, Dâhili T─▒p Bilimleri Ba┼čkanl─▒─č─▒
 3. 2011-2013 Süleyman Demirel Üniversitesi T─▒p Fakültesi, Fakülte Kurulu Üyeli─či
 4. 2011-2013 Süleyman Demirel Üniversitesi T─▒p Fakültesi, Hastane Yönetim Kurulu Üyeli─či

Hakemlik yapt─▒─č─▒m ba┼čl─▒ca dergiler

1. Journal of American College of Cardiology (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

2. American Journal of Cardiology (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

3. Heart (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

4. Pacing and Clinical Electrophysiology (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

5. Archives of Medical Research (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

6. Central European Journal of Medicine (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

7. Clinical Cardiology (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

8. American Journal of Cardiovascular Drugs (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

9. Clinical and Experimental Hypertension (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

10. Biological Trace Elements Research   (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

11. Turkish Journal of Medical Sciences(SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

12. Clinical and Applied Thrombosis/Hemostasis‏(SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

13. Toxicology and Industrial Health-‏(SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

14. International J Cardiovascular Imaging‏(SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

15. Heart & Lung: The Journal of Acute and Critical Care‏(SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

16. Journal of Geriatric Cardiology ‏(SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

17. International Journal of Psychiatry in Clinical Practice. ‏(SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

18. Medical Science Monitoring (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

19. Anadolu Kardiyoloji Dergisi (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

20. Türkiye Klinikleri Medical Sciences (SCI taraf─▒ndan taranan dergi)

21. BMJ Case Reports (Index Medicus taraf─▒ndan taranan dergi)

22. Case Reports in Medicine (Index Medicus taraf─▒ndan taranan dergi)

23. Expert Review of Cardiovascular Therapy (Index Medicus taraf─▒ndan taranan dergi)

24. Journal of Atrial Fibrillation (Index Medicus taraf─▒ndan taranan dergi)

25. World Journal of Cardiology (Index Medicus taraf─▒ndan taranan dergi)

26. Türk Kardiyoloji Derne─či Ar┼čivi (Index Medicus taraf─▒ndan taranan dergi)

27. Acute Coronary Syndromes

28. Therapy

29. International Journal of Medicine and Medical Sciences

30. Journal of Public Health and Epidemiology

31. Türkiye Klinikleri Cardiovascular Sciences

32. Türk Giri┼čimsel Elektrofizyoloji Dergisi

33. Süleyman Demirel Üniversitesi T─▒p Fakültesi Dergisi

34. Süleyman Demirel Üniversitesi Sa─čl─▒k Bilimleri Enstitüsü Dergisi

35. Dicle T─▒p Dergisi

 

Editörü oldu─čum bilimsel dergi

 1. Case Reports International

Bilimsel yay─▒n kurulunda/dan─▒┼čma kurulunda yer ald─▒─č─▒m dergiler

1. Journal of Geriatric Cardiology Yay─▒n Kurulu Üyeli─či

2. World Journal of Cardiology Yay─▒n Kurulu Üyeli─či

3. Journal of Clinical and Experimental Cardiology Yay─▒n Kurulu Üyeli─či

4. Türkiye Klinikleri T─▒p Bilimderi Dergisi, Dan─▒┼čma Kurulu Üyeli─či

5. Türkiye Klinikleri Cardiovascular Sciences, Dan─▒┼čma Kurulu Üyeli─či

6. Süleyman Demirel Üniversitesi T─▒p Fakültesi Dergisi- Dan─▒┼čma Kurulu Üyeli─či

7. Türk Giri┼čimsel Elektrofizyoloji Dergisi, Yay─▒n Kurulu Üyeli─či

Ulusal ve uluslararas─▒ bilimsel toplant─▒lardaki sunumlar:

1. Türk Kardiyoloji Derne─či, Ulusal Aritmi Toplant─▒s─▒, ICD, Oturum Ba┼čkan─▒, 19-22 May─▒s 2016, Fethiye

2. Ani ölüm aç─▒s─▒ndan riskli EKG örnekleri, 5 Mart 2015, Girne, K─▒br─▒s, konu┼čmac─▒
3. Türk Kardiyoloji Derne─či Kalp Yetersizli─či ve Aritmi Ortak Toplant─▒s─▒, 6-9 ┼×ubat 2015 Konya, oturum ba┼čkan─▒ 

4. Apiksaban, Virtual Masterclass Canl─▒ yay─▒n, 28 Ocak 2015, Isparta, moderatör

5. Serebral emboli profilaksisinde apiksaban, 12 Kas─▒m 2014, Isparta, konu┼čmac─▒

6. Türk Kardiyoloji Derne─či Kalp Yetersizli─či ve Aritmi Ortak Toplant─▒s─▒, 6-9 Haziran 2013 Eski┼čehir, oturum ba┼čkan─▒

7. Eforlu EKG de─čerlendirme. TKD-Hipertansiyon, Lipit-Koroner Kalp Hastal─▒─č─▒ Çal─▒┼čma Gruplar─▒ Ortak Toplant─▒s─▒-K─▒br─▒s 21-24 ┼×ubta 2013, konu┼čmac─▒

8. Trombin reseptör antagonisteri/Silostazol: Kardiyolojideki yeri. 28. Ulusal Kardiyoloji Kongresi-Antalya, 2012, konu┼čmac─▒

9. ─░skemik Ventriküler Ta┼čikardilerde Ablasyon yakla┼č─▒m─▒-Aritmi 2012-8-10 Haziran 2012-─░zmir

10. ATUDER-KARD─░YAK AC─░LLER TOPLANTISI-EKG'de dikkat edilmesi gereken tuzaklar-2012 

11. Türk Kardiyoloji Derne─či, Kalp yetersizli ve Aritmi Toplant─▒s─▒, KRT-D/KRT-P Nas─▒l karar verelim? May─▒s 2011, ─░zmir, konu┼čmac─▒

12. Uluslararas─▒ “Joint Syrian–Turkish Cardiology Symposium”, 7, 8 Ekim 2010, Antalya, Resistant hypertension; Lifestyle causes, Antalya, konu┼čmac─▒

13. 3. Uluslararas─▒ Hücre Zarlar─▒ ve Oksidatif Stres Kongresi: Kalsiyum Sinyali ve TRP Kanallar─▒, 22 – 27 Haziran 2010, Isparta, oturum ba┼čkan─▒

14. Türk Kardiyoloji Derne─či, 13. Kardiyak Görüntüleme Çal─▒┼čma Grubu Toplant─▒s─▒, 12-16 May─▒s 2010, ─░zmir, Vaka Sunumlar─▒, oturum ba┼čkan─▒ 

15. Türk Kardiyoloji Derne─či, XVII. Ulusal Uygulamal─▒ Giri┼čimsel Kardiyoloji Toplant─▒s─▒, Aritmi 2010 ve ACC/i2’den Seçilmi┼č Konular, 22-25 Nisan 2010, ─░stanbul, AF Tedavisinde Güncel ─░laç Tedavisi, konu┼čmac─▒

16. TÜB─░TAK 2009 Y─▒l─▒ 2. Dönemi Proje Önerilerini De─čerlendirme Paneli, (Dahili ve Cerrahi Bilimler-3), 11 Aral─▒k 2009, Ankara, panelist

17. Türk Kardiyoloji Derne─či, Ablasyon ve Cihaz Kursu, , 12 Aral─▒k 2009, Ankara, panelist

18. V. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi, 24-28 Eylül 2009, Antalya, Giri┼č Yöntemleri: Gerçekten Do─čru Yap─▒yor muyuz?, konu┼čmac─▒

19. V. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi, 24-28 Eylül 2009, Antalya, Ischemic and Nonischemic Origins of Heart Failure, oturum ba┼čkan─▒

20. Aritmi 2009, 18-23 Haziran 2009, Antalya, Atriyal Ta┼čikardi Ablasyonu, konu┼čmac─▒

21. Aile Hekimli─či Kardiyoloji E─čitim Toplant─▒s─▒ ve Uygulamal─▒ EKG Kursu, 9-11 Ocak 2009, Çe┼čme, Atriyal Fibrilasyon'da Oral Antikoagülan tedavi, konu┼čmac─▒

22. Aile Hekimli─či Kardiyoloji E─čitim Toplant─▒s─▒ ve Uygulamal─▒ EKG Kursu, 9-11 Ocak 2009, Çe┼čme, Atriyal Fibrilasyon'da Tedavi yakla┼č─▒mlar─▒, konu┼čmac─▒

23. Türk Kardiyoloji Derne─či, Ablasyon ve Cihaz Kursu, , 20 Aral─▒k 2008, Ankara, panelist

24. IV. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi, 28 Kas─▒m-2 Aral─▒k 2008, Antalya, Atrial Fibrillation and Mitral Valve Surgery, oturum ba┼čkan─▒

25. III. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi, 28 Kas─▒m-2 Aral─▒k 2007, Antalya, Aç─▒k Kalp Cerrahisi Sonras─▒ Atriyal Fibrilasyon: Öngörme ve Önleme, oturum ba┼čkan─▒

26. Türk Kardiyoloji Derne─či, XXIV. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 24-27 Ekim 2008, ─░stanbul, Risk Faktörlerinden Kalp Yetersizli─či ve Miyokard Enfarktüsüne: Yeni Çal─▒┼čmalar, oturum ba┼čkan─▒

27. Türk Kardiyoloji Derne─či, XXIV. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 24-27 Ekim 2008, ─░stanbul, Supraventriküler ta┼čikardilerin öncelikli tedavisi ablasyondur, konu┼čmac─▒ 

28. ─░stanbul T─▒p Fakültesi Mezuniyet Sonras─▒ E─čitim Toplant─▒s─▒, 18-20 Nisan 2008, Silivri, Yeni antiaritmik ilaçlar, konu┼čmac─▒

29. Türk Kardiyoloji Derne─či, Aritmi 2008, 30-31 May─▒s 2008, Antalya, Ventriküler erken vurularla gelen hastaya yakla┼č─▒m, konu┼čmac─▒

30. Türk Kardiyoloji Derne─či, XIII. Ulusal Uygulamal─▒ Giri┼čimsel Kardiyoloji Toplant─▒s─▒, 7-10 Haziran 2006, Ankara, Lezyona özgü stent seçimi, konu┼čmac─▒

31. Türk Kardiyoloji Derne─či, Kardiyoloji K─▒┼č Günleri Toplant─▒s─▒, 4 Mart 2006, ─░stanbul, Hipertansiyon Olgu Sunumlar─▒, panelist 

32. Türk Kardiyoloji Derne─či, XXIII. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 19-23 Ekim 2007, Antalya, Nörokardiyojenik senkopda nonfarmakolojik tedavi, konu┼čmac─▒

33. Türk Kardiyoloji Derne─či, XXII. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, 24-27 Kas─▒m 2006, Antalya, Akut kapak yetersizli─čine ba─čl─▒ kalp yetersizli─či tedavisi, konu┼čmac─▒ 

34. Süleyman Demirel Üniversitesi T─▒p Fakültesi, I. ┼×evket Demirel Kalp Günleri, 22-23 Ocak 2000, Isparta, Koroner kalp hastal─▒─č─▒nda sekonder korunma yöntemleri ve hiperlipidemilerin tedavisi, konu┼čmac─▒ 

ESERLER 

A. Seçilmi┼č ana uluslararas─▒ ara┼čt─▒rma makaleleri

1. Ozaydin M, Moazzami K, Kalantarian S, Lee H, Mansour M, Ruskin JN. Long-term Outcome of Patients with Idiopathic Ventricular Fibrillation: A Meta-Analysis. J Cardiovasc Electrophysiol., 26,1095-104, (2015). (Kardiyak elektrofizyoloji konusunda en yüksek etki de─čeri olan 3. dergi)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26086294

2. Ozaydin M, Icli A, Yucel H, Akcay S, Peker O, Erdogan D, Varol E, Dogan A, Okutan H. “Metoprolol vs. carvedilol or carvedilol plus N-acetyl cysteine on post-operative atrial fibrillation: a randomized, double-blind, placebo-controlled study,” Eur Heart J 2013; 34:597-604. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23232844

(Dergi etki de─čeri: 14; 2013 y─▒l─▒nda kardiovaküler alandaki en yüksek etki de─čeri olan 2. dergi)

3. Ozaydin M, Peker O., Erdogan D., Kapan s., Turker Y., Varol E., Ozguner F., Dogan A., Ibrisim E., “N-Acetyl cysteine for the Prevention of Postoperative Atrial Fibrillation: A Prospective, Randomised, Placebo-Controlled Pilot Study,” Eur Heart J, 29, 625-631 (2008).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18263874

(Dergi etki de─čeri: 8.9; 2008 y─▒l─▒nda kardiovasküler alandaki en yüksek etki de─čeri olan 2. dergi; Sitasyon say─▒s─▒: Google akademik: 152)

4. Ozaydin M, Varol E, Aslan SM, Kucuktepe Z, Dogan A, Ozturk M, Altinbas A, “Effect of Atorvastatin on the Recurrence Rates of Atrial Fibrillation after Electrical Cardioversion,” Am. J. Cardiol 97, 1490-1493, (2006). http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16679090

(Sitasyon say─▒s─▒: Google akademik: 169)

5. Ozaydin M., Dogan A., Varol E., Kapan s., Tuzun N., Peker O., Aslan S.M., Altinbas A., Ocal A, Ibrisim E, “Statin use before the By-Pass Surgery Decreases the Incidence and Shortens the Duration of Postoperative Atrial Fibrillation,” Cardiology 107, 117-121 (2007). (Sitasyon say─▒s─▒: Google akademik: 110) Epub 2006 Jul 18. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16864965

B. Seçilmi┼č di─čer uluslararas─▒ ara┼čt─▒rma makaleleri

 1. Ozaydin M, Yucel H, Kocyigit S, Adali MK, Aksoy F, Kahraman F, Uysal BA, Erdogan D, Varol E, Dogan A. “Nebivolol vs. carvedilol or metoprolol in patients presenting with acute myocardial infarction complicated by left ventricular dysfunction,” Med Princ Prac., 25, 316-22, (2016).

2. Ozaydin M, Peker O, Erdogan D, Akcay S, Yucel H, Icli A, Ceyhan, BM, Sutcu R, Uysal BA, Varol E, Dogan A, Okutan H, “Oxidative status, inflammation and postoperative atrial fibrillation with metoprolol vs. carvedilol or carvedilol plus N-acetyl cysteine treatment” Clinical Cardiol. 37:300-6 (2014). Epub 2014 Jan 29. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24477817

3. Ozaydin M, Peker T, Akcay S, Uysal BA, Yucel H, Icli A, Erdogan D, Varol E, Dogan A, Okutan H, “Addition of N-acetyl cysteine to carvedilol decreases the incidence of acute renal injury after cardiac surgery,” Clinical Cardiol. 37:108-14 (2014). http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24672814

4. Ozaydin M, Erdogan D, Yucel H, Peker O, Icli A, Akcay S, Etli M, Ceyhan BM, Sutcu R, Varol E, Dogan A, Yavuz T. “N-acetyl cysteine for the conversion of atrial fibrillation into sinus rhythm after cardiac surgery: A prospective, randomized, double-blind, placebo-controlled pilot study”. Int J Cardiol 25; 165:580-3 (2013). 2012 Oct 2 [Epub ahead of print]. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23041016 (Dergi etki de─čeri: 6.17)

5. Ozaydin M, Turker Y, Varol E, Alaca S, Erdogan D, Y─▒lmaz N, Do─čan A. “Factors associated with the development of atrial fibrillation in patients with rheumatic mitral stenosis,” Int J Cardiovasc Imag, 5, 547-52, (2010), Epub 2010 Mar 24. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20333471

6. Ozaydin M, Turker Y, Peker O, Erdogan D, Varol E, Dogan A, Ibrisim E. Association between the use of non-antiarrhythmic drugs and postoperative atrial fibrillation. Int J Cardiol. 144, 304-6, (2010), Epub 2009 Mar 17. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19282043 (Dergi etki de─čeri: 6.8)

7. Ozaydin M, Turker Y, Erdogan D, Karabacak M, Dogan A, Varol E, Gonul E, Altinbas A. “The association between previous statin use and development of atrial fibrillation in patients presenting with acute coronary syndrome.,” Int J Cardiol., 141, 147-50, (2010). (Dergi etki de─čeri: 6.8)

141,147-50, (2010), Epub 2008 Dec 23.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/191060098.

8.Ozaydin M, Erdogan D, Tayyar S, Uysal BU, Dogan A, Icli A, Ozkan E, Varol E, Turker Y, Arslan A. N-3 polyunsaturated fatty acids administration does not reduce the recurrence rates of atrial fibrillation and inflammation after electrical cardioversion. Anatolian J Cardiol, 11(4):305-9, (2011). 2010 Dec 24 [Epub ahead of print] http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21543294

9. Ozaydin M, Dede O., Varol E., Kapan s., Turker Y., Peker O., Duver H, Ibrisim E. Effect of renin-angiotensin aldosteron system blockers on postoperative atrial fibrillation. Int J Cardiol, 127, 362-367, (2008). (Dergi etki de─čeri: 3.12)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17692951

10. Ozaydin M., Dede O., Dogan A., Aslan S.M, Altinbas A., Ozturk M., Varol E., Turker Y., “Effects of Morning Versus Evening Intake of Atorvastatin on Major Cardiac Event and Restenosis Rates in Patients Undergoing First Elective Percutaneous Coronary Intervention,” Am. J. Cardiol 97, 44-7, (2006). (Dergi etki de─čeri: 3.01)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=PMID%3A+16377282

11. Ozaydin M, Tada H, Chugh A, Scharf C, Lai SW, Pelosi F, Knight BP, Strickberger SA, Morady F, Oral H. “Atrial Electrogram Amplitude and Efficacy of Cavotricuspid Isthmus Ablation for Atrial Flutter,” Pacing Clin. Electrophysiol., 26, 1859-1863, (2003).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12930501

12. Oral H, Chugh A, Ozaydin M, Good E, Fortino J, Sankaran S, Reich S, Igic P, Elmouchi D, Tschopp D, Wimmer A, Dey S, Crawford T, Pelosi F, Jr, Jongnarangsin K, Bogun F, Morady F, “Risk of thromboembolic events after percutaneous left atrial radiofrequency ablation of atrial fibrillation,” Circulation 114, 759-765, (2006). (Dergi etki de─čeri: 8.9; 2006 y─▒l─▒nda kardiovasküler alandaki en yüksek etki de─čeri olan dergi; Sitasyon say─▒s─▒: Google akademik: 371)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=PMID%3A+16908760

13. Scharf C, Veerareddy S, Ozaydin M, Chugh A, Hall B, Cheung P, Good E, Pelosi F, Jr, Morady F, Oral H. “Clinical significance of inducible atrial flutter during pulmonary vein isolation in patients with atrial fibrillation,” J Am Coll Cardiol., 43, 2057-2062, (2004). 

(Dergi etki de─čeri: 8.9; 2004 y─▒l─▒nda kardiovasküler alandaki en yüksek etki de─čeri olan 2. dergi)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=PMID%3A+15172412

14. Oral H, Knight BP, Ozaydin M, Chugh A, Lai SW, Scharf C, Hassan S, Greenstein R, Han JD, Pelosi F, Strickberger SA, Morady F. “Segmental Ostial Ablation to Isolate the Pulmonary Veins During Atrial Fibrillation: Feasibility and Mechanistic Insights,” Circulation, 106,1256-1262, (2002).

 (Dergi etki de─čeri: 8.9; 2002 y─▒l─▒nda kardiovasküler alandaki en yüksek etki de─čeri olan dergi; Sitasyon say─▒s─▒: Google akademik: 279)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=PMID%3A+12208802

15. Oral, H., Knight BP, , Tada H, Ozaydin M, Chugh A, Hassan S, Scharf C, Lai SW, Greenstein R, Pelosi F, Strickberger SA, Morady F. “Pulmonary Vein Isolation for Paroxysmal and Persistent Atrial Fibrillation,” Circulation, 105, 1077-1081, (2002). (Dergi etki de─čeri: 8.9; 2002 y─▒l─▒nda kardiovasküler alandaki en yüksek etki de─čeri olan dergi; Sitasyon say─▒s─▒: Google akademik: 1181)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=PMID%3A+11877358

 C. Di─čer uluslararas─▒ makaleler

1. Bas HA, Aksoy F, Icli A, Varol E, Dogan A, Erdogan D, Ersoy I, Arslan A, Ari H, Bas N, Sutcu R, Ozaydin M. “The association of plasma oxidative status and inflammation with the development of atrial fibrillation in patients presenting with ST elevation myocardial infarction..” Scand J Clin Lab Invest. 77, 77-82, (2017)., 52, 104-9, (2016).

2. Kiris I, Kapan S, Narin C, Ozayd─▒n M, Cure MC, Sutcu R, Okutan H. “Relationship between site of myocardial infarction, left ventricular function and cytokine levels in patients undergoing coronary artery surgery.” Cardiovasc J Afr, 27, 299-306, (2016)., 52, 104-9, (2016).

(2016).3. Erdogan A, Icli A, Aksoy F, Akçay S, Yucel H, Ersoy I, Ozaydin M. “The effect of fixed-dose combination of valsartan and amlodipine on nighttime blood pressure in patients with non-dipper hypertension.,” Turk Kardiyol Dern Ars. 44, 404-13, (2016).

4. 2. Arslan A, Ozaydin M, Aksoy F, Arslan B, Bas HA, Erdogan D, Varol E, Dogan A. “Association between the use of renin-angiotensin system blockers and development of in-hospital atrial fibrillation in patients with ST-segment elevation myocardial infarction.,” Medicina (Kaunas). 52, 104-9, (2016). (2016).

5. 2. Dogan A, Arslan A, Yucel H, Aksoy F, Icli A, Ozaydin M, Varol E, Erdogan D. “Gamma glutamyltransferase, inflammation and cardiovascular risk factors in isolated coronary artery ectasia,” Rev Port Cardiol. 35, 33-9, (2016). (2016).

6. Turker Y, Ongel K, Ozaydin M, Turker Y, Yildirim Bas F, Akkaya M. “Mechanical prosthetic valve disease is related with an increase in depression and anxiety disorder.,” Med Glas (Zenica). 12, 86-92, (2015).

7. Varol E, Ozaydin M. The relationship between mean platelet volume and varicocele. Andrologia. 47, 245, (2015).

8. Varol E, Ozaydin M. Aortic stiffness in patients with deep and lobar intracerebral hemorrhage: role of antihypertensive drugs and statins. J Stroke. 17, 89, (2015).

9. Karabacak M, Do─čan A, Tayyar ┼×, Özayd─▒n M, Erdo─čan D. Carvedilol and nebivolol improve left ventricular systolic functions in patients with non-ischemic heart failure. Anatol J Cardiol. 15, 271-6, (2015)

10. Varol E, Ozaydin M. The predictive value of aortic stiffness for asymptomatic coronary artery disease in a stroke/transient ischemic attack: role of hypertension and antihypertensive drugs. Int J Stroke. 9, E44, (2014).

11. Varol E, Ozaydin M. Related factors should be considered in evaluation of mean platelet volume in patients with familial Mediterranean fever. Anadolu Kardiyol Der. 14, 659-60, (2014).

12. Erdogan D, Akcay S, Yucel H, Ersoy IH, Icli A, Kutlucan A, Arslan A, Yener M, Ozaydin M, Tamer MN. The effects of good glycaemic control on left ventricular and coronary endothelial functions in patients with poorly controlled Type 2 diabetes mellitus. Clin Endocrinol (Oxf). 82, 388-96, (2015).

13. Varol E, Ozaydin M. Aortic stiffness evaluation in patients with metabolic syndrome; antihypertensive drugs and statins should be considered. Anadolu Kardiyol Der. 14, 658-9, (2014).

14. Varol E, Ozaydin M. All Cardiovascular Risk Factors Are Not Consistently Associated With Aortic Stiffness Other Than Hypertension. J Clin Hypertens (Greenwich). 16, 543, (2014).

15. Varol E, Ozaydin M. The effect of radiotherapy on aortic stiffness in patients with breast cancer: role of antihypertensive drugs and statins. Angiology. 65, 649, (2014).

16. Varol E, Ozaydin M. Arterial stiffness in carpal tunnel syndrome: role of antihypertensive drugs. Muscle Nerv. 50, 302, (2014).

17. Varol E, Ozaydin M. The relationship between mean platelet volume and high on-treatment platelet reactivity. Anadolu Kardiyol Derg. 14, 308-9, (2014).

18. Varol E, Ozaydin M. Mean platelet volume as a surrogate marker of inflammation in systemic lupus erythematosus. Clin Rheumatol. 33, 1691-2, (2014).

19. Varol E, Aksoy F, Ozaydin M, Erdogan D, Dogan A. Association between neutrophil-lymphocyte ratio and mitral annular calcification. Blood Coagul Fibrinolysis. 25, 557-60, (2014).

20. Varol E, Ozaydin M. Impact of mean platelet volume on the occurrence and severity of sudden sensorineural hearing loss. J Laryngol Otol. 128, 216, (2014).

21. Varol E, Ozaydin M. Mean platelet volume in patients with acute pancreatitis: insight from methodological aspect. Blood Coagul Fibrinolysis. 25, 196-7, (2014).

22. Kahraman F, Ozaydin M, Varol E, Guler S, Ari H, Adali K, Karabacak M. Acute stent thrombosis and/or atrial fibrillation occurring after bee sting. Blood Coagul Fibrinolysis. 25, 387-8, (2014).

23. Varol E, Ozaydin M. Mean platelet volume in differentiating congestive heart failure from chronic obstructive pulmonary disease. Int J Cardiol. 172, e299, (2014).

24. Varol E, Ozaydin M. Mean platelet volume and red cell distribution width in autoimmune gastritis: confounding factors should be considered. Platelets. 26, 274, (2015).

25. Varol E, Ozaydin M. Confounding factors should be considered in mean platelet volume evaluation in endometrial cancer. J Obstet Gynaecol. 34, 455, (2014).

26. Varol E, Ozaydin M. Mean platelet volume measurement in chronic renal failure: confounding factors must have been taken into account. Ren Fail. 36, 488, (2014).

27. Karabacak M, Varol E, Kahraman F, Ozaydin M, Türkdogan AK, Ersoy IH. Low High-Density Lipoprotein Cholesterol Is Characterized by Elevated Oxidative Stress. Angiology. 2013 Nov 25. [Epub ahead of print]

28. Varol E, Ozaydin M. Platelet indices in retinal vein occlusion in hypertensive patients. Indian J Ophthalmol. 61, 692, (2013).

29. Varol E, Ozaydin M, Aksoy F. Letter to the editor: Relationship between mean platelet volume and retinopathy in patients with type 2 diabetes mellitus. Graefes Arch Clin Exp Ophthalmol. 251, 2843-4, (2013).

30. Varol E, Aksoy F, Bas HA, Ari H, Ozaydin M. Mean platelet volume is elevated in patients with low high-density lipoprotein cholesterol. Angiology. 65, 733-6, (2014).

31. Varol E, Aksoy F, Bas HA, Ari H, Ozaydin M. Mean platelet volume in patients with idiopathic and ischemic cardiomyopathy. Anadolu Kardiyol Derg.. 13, 609-10, (2013).

role of antihypertensive drugs. Int J Cardiol. 168, 4505, (2013).

32. Erdogan D, Icli A, Aksoy F, Akcay S, Ozaydin M, Ersoy I, Varol E, Dogan A. Relationships of different blood pressure categories to indices of inflammation and platelet activity in sustained hypertensive patients with uncontrolled office blood pressure. Chronobiol Int. 2013 Oct;30(8):973-80. Epub 2013 Jul 8.

33. Varol E, Bas HA, Aksoy F, Ari H, Ozaydin M. Relationship between neutrophil-lymphocyte ratio and isolated low high-density lipoprotein cholesterol. Angiology, 65, 630-3, (2014).

34. Varol E, Ozaydin M. Platelet indices can be influenced by many cardiovascular factors in patients with acute pulmonary embolism. Clin Respir J. 7, 419, (2013).

35. Varol E, Ozaydin M. Mean platelet volume in patients with primary aldosteronism, 10. Dogan A, Karabacak M, Tayyar S, Erdogan D, Ozaydin M. Comparison of the effects of carvedilol and nebivolol on diastolic functions of the left ventricle in patients with non-ischemic heart failure. Cardiol J. 2014;21(1):76-82. Epub 2013 Jun 25.

36. Yucel H, Ozaydin M, Dogan A, Erdogan D, Icli A, Sutcu R. Evaluation of plasma oxidative status in patients with slow coronary flow. Kardiol Pol. 2013;71(6):588-94.

37. Varol E, Ozaydin M. Mean platelet volume measurement in patients with hypercholesterolemia: a methodological issue. Angiology. 64, 626, (2013).

38. Karabacak M, Dogan A, Aksoy F, Ozaydin M, Erdogan D, Karabacak P. Both Carvedilol and Nebivolol May Improve Platelet Function and Prothrombotic State in Patients With Nonischemic Heart Failure. Angiology. 2013 May 13. [Epub ahead of print]

39. Ozaydin M, Kahraman F. [How temporary pacemaker electrode is implanted without using fluoroscopy?]. Turk Kardiyol Dern Ars. 2013 Mar;41(2):172-4.

40. Peker RO, Etli M, Sa─člam U, Erk Z, Peker TT, Ozaydin M, Ye┼čilda─č A. [Carotico-jugular fistula following a ballistic injury]. Ulus Travma Acil Cerrahi Derg. 2012 Nov;18(6):542-4.

41. Erdogan D, Yucel H, Uysal BA, Ersoy IH, Icli A, Akcay S, Arslan A, Aksoy F, Ozaydin M, Tamer MN. Effects of prediabetes and diabetes on left ventricular and coronary microvascular functions. Metabolism. 2013 Aug;62(8):1123-30. Epub 2013 Apr 1.

42. Varol E, Uysal BA, Ersoy I, Ozaydin M, Erdogan D, Dogan A. Mean platelet volume, an indicator of platelet reactivity, is increased in patients with patent foramen ovale. Blood Coagul Fibrinolysis. 2013 Sep;24(6):605-7.

43. Erdogan D, Uysal BA, Aksoy F, Kaya S, Icli A, Ceyhan BM, Ozaydin M. Strict heart rate control attenuates prothrombotic state and platelet activity in patients with non-valvular permanent atrial fibrillation. Clin Hemorheol Microcirc. 2014 Jan 1;56(3):219-29.

44. Varol E, Ozaydin M, Dogan A, Erdogan D. The platelet volume in patients with cardiac syndrome X. Clinics (Sao Paulo). 68, 115, (2013).                       

45. Adali MK, Varol E, Aksoy F, Icli A, Ersoy IH, Ozaydin M, Erdogan D, Dogan A. Impaired heart rate recovery in patients with endemic fluorosis. Biol Trace Elem Res. 2013 Jun;152(3):310-5.                       

46. Ozaydin M, Kutlucan A, Turker Y, Koroglu B, Arslan A, Uysal BA, Erdogan D, Varol E, Dogan A. Association of inflammation with atrial fibrillation in hyperthyroidism. J Geriatr Cardiol. 9, 344-8, (2012).

47. Varol E, Ozaydin M. Decreased mean platelet volume in patients with amylodiosis. Clin Appl Thromb Hemost. 19, 578, (2013).

48. Varol E, Dogan A, Erdogan D, Ozaydin M, Peker RO. Septoplasty decreases mean platelet volume levels in patients with marked nasal septal deviation. J Craniofac Surg. 23, 1938, (2012).

49. Varol E, Aksoy F, Ozaydin M, Erdogan D, Dogan A. Relationship between mean platelet volume and mitral annular calcification. Blood Coagul Fibrinolysis. Mar;24(2):189-93 (2013).

50. Varol E, Yücel H, Arslan A, Ozaydin M, Erdo─čan D, Do─čan A. Elevated carbohydrate antigen 125 levels in patients with aortic stenosis: relation to clinical severity and echocardiographic parameters. Turk Kardiyol Dern Ars. 40, 309-15, (2012).

51. Yucel H, Ozaydin M, Dogan A, Erdogan D, Turker Y, Ceyhan BM, Sutcu R. Plasma concentrations of asymmetric dimethylarginine, nitric oxide and homocysteine in patients with slow coronary flow. Scand J Clin Lab Invest. 72, 495-500, (2012).

52. Dogan A, Icli A, Arslan A, Varol E, Ozaydin M. Metastatic atrial sarcoma extending from the lung into the left atrium via a pulmonary vein. Exp Clin Cardiol. 17, 77-8, (2012)..

53. Erdogan D, Ozaydin M, Icli A, Gonul E, Yucel H, Arslan A, Akcay S. Echocardiographic predictors of progression from prehypertension to hypertension. J Hypertens. 30, 1639-45, (2012).

54. Erdogan D, Tayyar S, Uysal BA, Icli A, Karabacak M, Ozaydin M, Dogan A. Effects of allopurinol on coronary microvascular and left ventricular function in patients with idiopathic dilated cardiomyopathy. Can J Cardiol. 28, 721-7, (2012).

55. Erdogan D, Icli A, Aksoy F, Yucel H, Ozaydin M, Dogan A, Goktekin O.Percutaneous mitral balloon valvuloplasty reduces mean platelet volume in patients with rheumatic mitral stenosis. Scand J Clin Lab Invest. 72, 452-8, (2012).

56. Dogan A, Aksoy F, Icli A, Arslan A, Varol E, Uysal BA, Ozaydin M, Erdogan D. Mean platelet volume is associated with culprit lesion severity and cardiac events in acute coronary syndromes without ST elevation. Blood Coagul Fibrinolysis. 23, 324-30, (2012).

57. Varol E, Icli A, Kocyigit S, Erdogan D, Ozaydin M, Dogan A. Effect of Smoking Cessation on Mean Platelet Volume. Clin Appl Thromb Hemost. 19, 315-9, (2013), Epub 2012 Feb 12.

58. Erdo─čan D, Yücel H, Alano─člu EG, Uysal BA, Koçer M, Ozaydin M, Do─čan A. Can comprehensive echocardiographic evaluation provide an advantage to predict anthracycline-induced cardiomyopathy? Turk Kardiyol Dern Ars. 39, 646-53, (2011).

59. Varol E, Icli A, Aksoy F, Bas HA, Sutcu R, Ersoy IH, Varol S, Ozaydin M. Evaluation of total oxidative status and total antioxidant capacity in patients with endemic fluorosis. Toxicol Ind Health. 29, 175-80, (2013), Epub 2011 Dec 8.

60. Varol E, Uysal BA, Dogan A, Ozaydin M, Erdogan D. Mean platelet volume has a prognostic value in patients with coronary artery ectasia. Clin Appl Thromb Hemost. 18, 387-92. Epub 2011 Dec 5.

61. Dogan A, Icli A, Aksoy F, Varol E, Erdogan D, Ozaydin M, Kocyigit S. Gamma-glutamyltransferase in acute coronary syndrome patients without ST elevation and its association with stenotic lesion and cardiac events. Coron Artery Dis. 23, 39-44, (2012).

62. Ozaydin M, Postoperative atrial fibrillation and N-acetyl cysteine. J Clin Exp Cardiolog 3, e112, (2012).

63. Turker Y, Aydin M, Aslantas Y, Ozaydin M, Uysal BA, Bulur S, Erden I, Albayrak S, Ozhan H. The effect of Ramadan fasting on circadian variation of Turkish patients with acute myocardial infarction. Postep Kardiol Inter 8, 193–198, (2012).

64. Varol E, Gülcan M, Aylak F, Ozaydin M, Sütçü R, Erdo─čan D, Do─čan A. Increased neopterin levels and its association with angiographic variables in patients with slow coronary flow: an observational study. Anadolu Kardiyol Derg. 11, 692-7, (2011).

65. Erdogan D, Tayyar S, Icli A, Uysal BA, Varol E, Ozaydin M, Dogan A. Elevated mean platelet volume is associated with impaired coronary microvascular function in patients with idiopathic dilated cardiomyopathy. Platelets.23, 177-83, (2012).

66. Erdogan D, Akcay S, Ersoy IH, Icli A, Yucel H, Kutlucan A, Arslan A, Ozaydin M, Tamer MN. Cardiac determinants of impaired exercise performance in patients with type 2 diabetes mellitus. Int J Cardiol. 152, 143-6, (2011).

67. Türker Y, Kayan M, Munduz M, Ya┼čar S, Ozaydin M. Incidental multislice computed tomography finding of a congenital submitral ventricular aneurysm. Anadolu Kardiyol Derg. 11,E16-7, (2011).

68. Varol E, Uysal BA, Ozaydin M. Platelet indices in patients with pulmonary arterial hypertension. Clin Appl Thromb Hemost. 17, E171-4, (2011).

69. ┼×enol A, ─░┼čler M, Ozaydin M, Türker Y, Songür Y, Koçkar C. Acute myocardial infarction complicated by sudden cardiac arrest in a patient with ulcerative colitis. Turk J Gastroenterol. 21, 477-9, (2010)..

70. Varol E, Icli A, Uysal BA, Ozaydin M. Platelet indices in patients with acute pulmonary embolism. Scand J Clin Lab Invest. 71, 163-7, (2011).

71. Ozaydin, M., “Postoperative atrial fibrillation, oxidative stress and inflammation”, Turk J Med Sci, 41, 755-759, (2011).

72. Ozaydin M, Atrial fibrillation and inflammation. World J Cardiol, 2, 243-50, (2010).

73. Ozaydin M, Turker Y, Erdogan D, Karabacak M, Varol E, Dogan A, Kuçuktepe Z, Icli A, “Effect of previous statin use on the occurrence of sustained ventricular tachycardia or ventricular fibrillation in patients presenting with acute coronary syndrome,” Anatolian J Cardiol, 11, 22-8, (2011).

74. Ozaydin M, Varol E, Turker Y, Peker O, Erdogan D, Dogan A, Ibrisim E. “Association between renin-angiotensin-aldosterone system blockers and postoperative atrial fibrillation in patients with mild and moderate left ventricular dysfunction,” Anatolian J Cardiol, 10, 137-42, (2010).

75. Erdogan D, Ozaydin M, Turker Y, Karabacak M, Varol E, Do─čan A. “Influence of statin therapy on circadian variation of acute myocardial infarction,” Anadolu Kardiyol Derg. 10, 429-33, (2010).

76. Varol E, Ozturk O, Gonca T, Has M, Ozaydin M, Erdogan D, Akkaya A. “Mean platelet volume is increased in patients with severe obstructive sleep apnea,” Scand J Clin Lab Invest. 70, 497-502, (2010).

77. Dogan A, Gedikli O, Ozaydin M, Acar G. “Plasma renin activity and pro-B-type natriuretic peptide levels in different atrial fibrillation types,” Anadolu Kardiyol Derg.;10, 317-22, (2010).

78. Varol E, Arslan A, Yucel H, Ozaydin M, Erdogan D, Dogan A. “Increased Mean Platelet Volume in Patients With Aortic Stenosis,” Clin Appl Thromb Hemost. 17, E17-20, (2011).

79. Varol E, Akcay S, Ozaydin M, Ozturk O, Cerci SS, Sahin U. “Influence of obstructive sleep apnea on left ventricular mass and global function: sleep apnea and myocardial performance index,” Heart Vessels. 25, 400-4, (2010).

80. Varol E, Akcay S, Icli A, Yucel H, Ozkan E, Erdogan D, Ozaydin M. “Mean platelet volume in patients with prehypertension and hypertension,” Clin Hemorheol Microcirc.45, 67-72, (2010).

81. Erdogan D, Gonul E, Icli A, Yucel H., Arslan A, Akcay S, Ozaydin M, “Effects of normal blood pressure, prehypertension, and hypertension on autonomic nervous system function,” Int J Cardiol, 151, 50-3, (2011).

82. Varol E, Akcay S, Ozaydin M, Erdogan D, Dogan A, Altinbas A, “Mean platelet volume is associated with insulin resistance in non-obese, non-diabetic patients with coronary artery disease.,” J Cardiol. 56, 154-8, (2010).

83. Akcay S, Turker Y, Ozaydin M, Yucel H, Altinbas A “Frequency of coronary artery ectasia among patients undergoing cardiac catheterization,&rdquo

Adres

N/A

Telefon

N/A

Email

N/A

Website

N/A

TIBBI KADRO